GOOGLE TRANSLATOR - SELECT LANGUAGE

Oświadczenie

Nie wyrażam zgody na kopiowanie moich słów ani zdjęć. Jeśli chcesz jakieś z nich wstawić u siebie na blogu - zapytaj. Uszanuj czyjąś pracę - czytaj, komentuj, zadawaj pytania, ale nie kradnij!



Mój stary blog - Karia18

INFORMACJA:

Nowe posty pojawiają się rano, między 7-9!
Aby nie ominąć żadnej notki zapraszam do śledzenia mnie na FB i Instagramie i Tik Toku.

Uprzejmie proszę o klikanie w reklamy! Was to nic nie kosztuje, a ja zbieram na lepszy aparat :)

Moja grupa na FB o wygranej walce z anoreksją: Klik! oraz grupa dla osób zmagających się z ŁZS: Klik

Ceneo.pl

Bielenda

zdrowie

poniedziałek, 8 sierpnia 2016

1161. Jak zwiększyć ruch na blogu/stronie internetowej, czyli kilka rad dla początkujących

Witajcie!

Dziś porozmawiamy o popularności w sieci.

Mianowicie, w obecnych czasach, gdy Internet jest tak wielką siłą sprawczą, że może góry przenosić,
coraz więcej osób decyduje się na karierę fachu blogerskiego, aby coś z tegoż wielkie półświatka uskubać dla siebie.

Tu mogłabym zacytować pewną modelkę Dżoanę Ka: "sława, pieniądze i wielka kariera"... ale nie dla każdego blogera.

Czemu?

A temu, że droga od zera, do bohatera sieci i wpisów nie jest wcale łatwa i przyjemna.

Na szlaku tym czyha mnóstwo niebezpieczeństw i zwodniczych drożynek.

Jak je ominąć, jak podążać tą właściwą i mieć stały napływ obserwatorów i czytelników?

Oto moje rady po 3 latach blogowania jako Leon, a po ponad 10 łącznie ze starym blogiem:

1. Cierpliwość.

Jest wiele blogerów, dopiero rozpoczynających przygodę pisarską, którzy liczą, że od razu, od pierwszej opublikowanej notki, przysłowiowa kariera sama do nich przyjdzie. To trochę jak szukanie igły w stogu siana. Aby mieć jakieś poważanie w półświatku blogerskim potrzeba cierpliwości, wytrzymałości. Taki okres może trwać miesiąc, dwa, pół roku. Wszystko zależy od tego, co sobą i naszym blogiem reprezentujemy.

2. Systematyczność

Śmieszą mnie osoby, co narzekając na brak komentarzy czy obserwatorów, dodają jedną notkę co miesiąc czy - o zgrozo - nawet co dwa miesiące. Jak tu zatrzymać czytelnika, gdy blog przez większość czasu stoi pusty i cichości wiatr po nim hula? Jeśli chcecie się utrzymać w blogerskiej sferze, piszcie regularnie. Wyznaczcie sobie trzy dni w tygodniu w których ma się post ukazywać. Jeśli wpadniecie w rytm pisania i tworzenia, to łatwiej Wam będzie o systematyczność.

3. Wena

Jaka wena jest, każdy widzi. Kapryśna, nieregularna, niemiarodajna. Raz się pojawia (mamy wtedy głowę pełną pomysłów i piszemy kilka notek na zapas) a raz znika i mimo, że byśmy chcieli, to żadnej notki za nic nie potrafimy wypocić. Moja rada? Pisanie na zapas i ustawianie publikacji na automatyczne. Dzięki temu mamy zapewnioną stabilność notkową i tak ważną systematyczność i aktywność na blogu.

4. Poprawna ortografia i stylistyka

Nie cierpię, nie mogę znieść, nosi mnie od góry do dołu, gdy ktoś pisze notki i co drugie słowa cyt. wali błędem. I to nie interpunkcja, ale poważne wały typu: kópiłam, bendem, porzyczać. No ludzie świata, jak można z czymś takim do ludzi się ja pytam? I to jeszcze w dobie, gdzie inteligentny system notek na blogerze SAM podkreśla nam błędy jakie zrobimy...

5. Bycie aktywnym

Chcecie wypromować własnego bloga, samym tylko pisaniem notek i czekaniem na cud miliona odsłon i tysięcy komentarzy? To trochę za mało. Nieważne bowiem, jaka by Wasza twórczość genialna nie była, siłą sprawczą Internetu są inni ludzie. Dlatego też tak ważne jest odwiedzanie innych blogów, inteligentne komentowanie, rozsądne i mądre udzielanie się na forach czy fan page'ach tematyką zbliżonych do naszego bloga. Systematyczna taka taktyka pozwoli nam na zyskanie grona wiernych czytelników i większej ilości odsłoń naszej strony.

6. Bycie szczerym

Wiadomo, że blogi są reprezentantem naszej własnej osoby. To co myślimy, to jak się wyrażamy, wpływa na opinię o nas. Dlatego tak ważne jest zachowanie w tym światku własnego "ja". Nie sztucznego, zmanierowanego przez popularność - patrz Wielkie Sławne Blogerki, co to jedno piszą w swych poradnikach, a drugie czynią na eventach łase na gadżety - czy zasady, ale tego, co w nas tkwi od samego początku istnienia. Jeśli pozostaniemy sobą i będziemy zgodni z własnym sumieniem, nie utracimy tzw. szczerości w pisaniu,  a ludzie chętnie będą do nas zaglądać i nam kibicować.

7. Bycie asertywnym

Domena blogowania to współprace. O tym można by normalnie napisać poemat na 300 stron gruby. Każdy chce z kimś współpracować. Producenci podpasek, tamponów, szczoteczek do toalet, środków na potencję, prezerwatyw, bielizny erotycznej, ogórków, denaturatu itp. Ok wszystko ładnie i pięknie, chcemy mieć promocję i coś za to, ale - dobry świecie - jeśli piszemy o kosmetykach, to nie podejmujmy się napisania recenzji np. smakowego denaturatu. Bo gdzie denaturat, a gdzie mazidła się ja pytam? Ja ze swojej strony nigdy nie zapomnę osoby, która napisała do mnie odnośnie przetestowania.... środka na potencję. Że niby mi jej brakuje?

A Wy co byście dodali do powyższej listy jeszcze?

Kathy i Leon



55 komentarzy:

  1. Mądry post. Samo z siebie nic nie przyjdzie. Błędy też nie są mile widziane i komentarze typu "obserwujemy?" "obs za obs". Ohyda :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja też tego nie lubię :/ a u mnie często ktoś takie komentarze pisze, no cóż ;(

      Usuń
    2. Mnie wkurza jak piszę w poście, że coś jest okropne, a w komentarzu dostaję "super, że jesteś zadowolona z produktu"...

      Usuń
  2. Wszystko się zgadza, a ja jestem bardzo cierpliwa :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajny post :) Błędy faktycznie często się zdarzają :) Cierpliwośc i systematyczność to jest bardzo ważne :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Cierpliwość jest najważniejsza ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. to na pewno dobre rady dla początkujących blogerów.

    OdpowiedzUsuń
  6. Same przydatne rady. Dodałabym do tego jeszcze pasję. Wszystko pisane z pasją i przekonaniem zawsze wypada prawdziwiej i czuć, że jest godne uwagi. Pozdrowionka cieplutkie! Miłego dnia :)

    OdpowiedzUsuń
  7. W punkt;) najważniejsza jest cierpliwość według mnie.
    Ale ze miałaś po testach niby opisać co ijak w związku z tym cudnym preparatem ?;)))

    OdpowiedzUsuń
  8. Wszystko prawda, zwłaszcza z regularnością postów i komentowaniem, warto nawiązywać stałe relacje z innymi blogerami:)

    OdpowiedzUsuń
  9. środek na potencję rozwalił system :D
    myślę, że szczerość, cierpliwość i bycie sobą to klucz do sukcesu :)
    http://kaayen.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  10. Szczerość przede wszystkim!

    OdpowiedzUsuń
  11. Zgadzam się z tym co napisałaś w 100%. Wiele osób, nie przestrzega zasad gramatyki w postach co bardzo rzuca się w oczy. Oczywiście nie mówię tutaj że trzeba być orłem z ortografii, ale blogger ma funkcję podkreślania błędów w tekście, więc wystarczy tylko trochę chęci ;)


    Zapraszam na kosmetyczny KONKURS na blogu Sakurakotoo! :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Zgadzam się z tymi punktami w 100% :)

    OdpowiedzUsuń
  13. Prawda prawda, jak chcemy zaistnieć w sieci to też musimy coś dać od siebie ;p

    OdpowiedzUsuń
  14. Racja ! Ja teraz prowadzę blog o tematyce typowo kosmetyków naturalnych w większości, więc śmiesznie by to wyglądało, jakbym zaczęła opisywać nivea bo dostałam za darmo, więc uczciwość i szczerość przede wszystkim. Nikogo nie oczerniam, że kupuje czy dostaje coś za darmo, ale powinno być to obiektywne a nie naciągane. :)

    OdpowiedzUsuń
  15. Nie wiem co bym jeszcze dodała... np ja teraz pracuje za dwie wiedziałam że nie będę miała czasu na pisanie recenzji i robienie zdjęć... Dlatego gdy miałam chwilę robiłam kilka postów na raz i dawałam do roboczych aby byc u siebie systematyczna. Odwiedzam wszystkie swoje blogi ( jedynie omijam te które odzywają się gdy chcą coś.. typu post z klikaniem oooo cudny wpis poklikasz u mnie? Wrrrr a co śmieszne takie osoby pisza komentarze nie tylko u mnie ale u wszystkich za przeproszeniem z dupy wyciągnięte a żeby przypomnieć o sobie i prosić o klikanie) Oczywiście gdy ktoś jest ze mną cały czas i czyta moje posty to jak widzę taki post u niego klikam w każdy link :)

    OdpowiedzUsuń
  16. Wszystko się jak najbardziej zgadza. ;)
    Pozdrawiam! :)
    Zapraszam do mnie:
    http://fasionsstyle.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  17. Świetne rady! Również uważam, że najważniejsza jest jednak cierpliwość, systematyczność, a wszystko przyjdzie z czasem :)

    OdpowiedzUsuń
  18. Nie wiem czy coś mogłabym radzić jeszcze w tym temacie bo mi bardziej niż na nowych zależy na obecnych czytelnikach :)

    OdpowiedzUsuń
  19. Ja chyba nie natrafiłam jeszcze na bloga, gdzie występowałby błąd na błędzie (i to tak rażącym) - na całe szczęście dla moich oczu :D
    Do tej listy dodałabym może jeszcze ciekawy, przyciągający czytelników styl pisania ;) Niektórzy go mają i szybciej zyskują na popularności, a inni średnio i idzie im trochę gorzej.

    OdpowiedzUsuń
  20. Ja bym jeszcze dodała portale społecznościowe. Fejsbuki, instagramy i inne. Chociaż sama mam jedynie fanpejdż na fejsie, zastanawiam się nad założeniem konta na instagramie i snapchata. One są teraz tak bardzo popularne :)

    OdpowiedzUsuń
  21. Zgadzam się z wszystkim co napisałaś, mimo iż sama prowadzę blog dopiero od pół roku. Zwłaszcza co do inteligentnego komentowania... Komentarze typu "fajny post, zapraszam do mnie"albo "obs za obs" to jakaś masakra :/ Nie rozumiem tych osób, zależy im tylko na liczbach :/

    OdpowiedzUsuń
  22. propo takich byków językowych to dziwnie sie poczułam gdy podsłuchałam rozmowę polonistki z uczennicą... i to nie uczennica szkoły podstawowej a nauczycielka jej języka ojczystego mówiła błędnie, w mojej opinii nie usprawiedliwia tego procederu fakt iż teraz taka moda.

    OdpowiedzUsuń
  23. Zgadzam się :) prowadzenie bloga to jednak ciężka praca i pochłania duuuużo czasu, ale ile daje radości!

    OdpowiedzUsuń
  24. ja zdecydowanie muszę się wziąć za systematyczność i chyba nic więcej bym nie dodała, napisałaś wszystko co najważniejsze ;)

    OdpowiedzUsuń
  25. Świetny post. Zgadzam się z tym co piszesz.

    OdpowiedzUsuń
  26. Super wpis!!! Udanego tygodnia!:)

    xxBasia

    OdpowiedzUsuń
  27. Lovely post dear! Have a great week! xx

    OdpowiedzUsuń
  28. Bardzo przydatny post. Prowadzę bloga od miesiąca :) Staram się być autentyczna i systematyczna. Póki co o czytelników jest ciężko, ale się nie poddaję.

    OdpowiedzUsuń
  29. A ja bym jeszcze dodała, że zatrzymać czytelników można estetyczną i przejrzystą stroną (nie żebym była ekspertką, ale wiem gdzie częściej wracam :D)

    OdpowiedzUsuń
  30. Trochę więcej się dowiedziałam :) niedługo będzie rok od założenia bloga, ale cały czas czuję się początkującą :) dziękuje za rady :)

    OdpowiedzUsuń
  31. Leon. Ja mam dysleksje ale walczę:).

    OdpowiedzUsuń
  32. Ja dopiero zaczynam blogerską przygodę więc dziękuję za cenne rady :)

    OdpowiedzUsuń
  33. Trzeba być cierpliwym i dążyć do wyznaczonych sobie celów. Nie można poddawać się już na starcie. :-)

    OdpowiedzUsuń
  34. Idealna lista, nie trzeba nic więcej dodawać ;).

    OdpowiedzUsuń
  35. Bloga prowadzimy od kwietnia, ale to prawda systematyczność jest najważniejsza :) Nic nie przychodzi samo. Trzeba włożyć w blogowanie sporo pracy, aby zdobyć czytelników, którzy zechcą do nas wracać :)

    OdpowiedzUsuń
  36. Powiem tak - nic dodać, nic ująć :)

    OdpowiedzUsuń
  37. Bardzo fajny post.Najważniejsza cierpliwość :)

    OdpowiedzUsuń
  38. Świetny post i bardzo pomocne wskazówki :)
    Hmmm. Środek na potencję ? xd

    OdpowiedzUsuń
  39. Bardzo dobre wskazówki _nic dodać już nie można :-)

    OdpowiedzUsuń
  40. Ja nie rozumiem ludzi, którzy komentują innym wpisy tylko wtedy, kiedy sami napisali post, bo liczą, że ktoś się odwdzięczy. Wiadomo, każdy chce mieć czytelników, ale to bardzo zniechęca. Albo kiedy ktoś czyta fragment wpisu i później pisze głupoty w komentarzach, bo nie doczytał.

    OdpowiedzUsuń
  41. U mnie posty pojawiają się ostatnio raz na miesiąc, a Leon mimo wszystko mnie odwiedza :D

    OdpowiedzUsuń
  42. Systematyczność i cierpliwość to cechy niezbędne.

    OdpowiedzUsuń
  43. Prawda i jeszcze raz prawda ! ;D Ale ten środek na potencję mnie rozbawił hahaha

    OdpowiedzUsuń
  44. Ortografia i interpunkcja są bardzo ważne, systematyczność też, choć znam dobrze prosperujące blogi, które publikują posty raz na tydzień. Zależy od naszego trybu pracy. I trzymanie się swojej tematyki, zdecydowanie tak.

    OdpowiedzUsuń
  45. Środek na potencję mnie zwalił z taborka. :D :D :D
    Mnie kiedyś mailem zaproponowano powiększanie penisa. Chciałam odpisać, że z próżnego to i Salomon nie naleje. ;p

    OdpowiedzUsuń

ZAŁOŻENIA GŁÓWNE:

Jak czas pozwala - na niektóre komentarze odpowiadam.
***
Wchodzenie na banery reklamowe i klikanie w linki powoduje uciech na mej facjacie.
***
Jeśli konstruktywnie zaobserwujesz Leona to on zwykł odwdzięczać się tym samym. Nie musisz jednakowoż podawać adresu bloga.
***
Jeśli więc uporczywie linkujesz swoją stronę to wiedz, że trafiasz od razu do SPAMU. Wybitnie mnie to denerwuje.
***
Reklamujące się w komentarzach firmy zostają również uznawane za SPAM i usuwane. Od reklam jest zakładka KONTAKT/WSPÓŁPRACA
***
Komentarze, które są złośliwe, obraźliwe, wulgarne itp. zostają usuwane. Jeśli chcesz komentować - miej pewną godność.

Walmart

hx caps

www.uusoccer.ru